Jan Zajíček alias Scarf začal s graffiti v Česku před více než dvaceti lety.
Foto: Jan Zajíček
Režišér a umělec Jan Zajíček je jedním z hlavních průkopníků graffiti v Česku. Pod přezdívkou Scarf začínal po boku lidí, jako je umělec Pasta Oner, zpěvák Vladmír 518 či výtvarník Jan Kaláb. Ani po dvaceti letech existence českého graffiti ho podle něj lidé v tuzemsku nechápou.

Po revoluci se rozhodl, že chce skoncovat se šedivými zdmi postkomunistického státu. Jan Zajíček alias Scarf (Skarf) patří do první generace writerů u nás. Sem tam ještě vezme do ruky skicák, občas si jen tak šátrá prstem po papíře, jako by se chtěl podepsat. Dnes už ho ale živí něco jiného – režie, stejně jako mnoho dalších, kteří v devadesátých letech s graffiti začali a dnes jsou, alespoň některými, považováni za úspěšné umělce.

reklama

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

Máte již předplatné nebo registraci? Přihlaste se.
Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.