Adam Morkus vystupuje s kytarou mimo jiné i v pražských ulicích.
Foto: Petr Filip
Busking neboli pouliční umění podléhá v Praze od začátku března nové vyhlášce. Pokud budou nová pravidla striktně vymáhána, znamená to pro buskery výrazná omezení. Podle umělců je ale busking možností, jak ve městě udržet přirozený život.

Buskeři – umělci, jež ve dne v noci vdechují život ulicím. 1. března 2016 však nabývá účinnosti nová vyhláška Magistrátu hlavního města Prahy, která výrazně upravuje podmínky, za nichž lze umění v ulicích provozovat.

Jedním z pražských buskerů je Adam Morkus, který se odmala pohyboval v modelářské dílně svého otce, a tudíž tíhl k práci se dřevem. Protože už v dětství projevoval zájem o hudbu, rozhodli se jej rodiče přihlásit na hodiny piana: "Byl jsem ale nepřizpůsobivé dítě a bál jsem se, že tam budu muset hrát něco, co se mi nelíbí." Tento přístup k hudbě mu vydržel dodnes. Na kytaru začal hrát ve čtrnácti letech jako samouk, na VOŠ při Konzervatoři Jaroslava Ježka ji měl povinnou. S odstupem času si Morkus uvědomuje, že právě hodiny kytary pro něj byly velmi přínosné, možná až klíčové. V současnosti se hudbou živí.

reklama

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

Máte již předplatné nebo registraci? Přihlaste se.
Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.