Československo 38-89 je série výukových simulací, které kombinují prvky interaktivního komiksu a počítačových her.
Foto: archiv Československo 38-89
Hra Československo 38-89 přibližuje českým studentům nejdůležitější momenty minulého století. O unikátní hru mají zájem v Polsku, Německu, ale také Spojených státech. V současnosti se podle ní učí na čtyřiceti českých školách.

Data nadrcená nazpaměť, často spojená s nicneříkajícími jmény. To je obraz výuky dějepisu na nemalé části českých škol. Na to, že minulost je třeba vnímat jinak než jen pouhá čísla, upozorňuje stále více projektů. Podle nich je třeba, aby čeští žáci začali o minulosti přemýšlet v souvislostech, které si však kolikrát ze školních lavic neodnesou.

"Děti musí dobře znát dějiny, aby chápaly, co se děje dnes. Jen tak si mohou vytvořit vlastní názor," říká autor hry Československo 38-89 reflektující zlomové body českých dějin v minulém století Vít Šisler. 

reklama

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

Máte již předplatné nebo registraci? Přihlaste se.
Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.