Kde končí zahrada a začíná les? Jen plot napoví.
Foto: archiv Atelieru Flera
Pro pergolu nebo jiné chráněné místo doporučuje architekt Ferdinand Leffler vybrat takovou plochu, která nám v průběhu dne dává právě tolik slunce, kolik nám vyhovuje. To je na vkusu každého. Umístění pergoly by také nemělo rušit při pohledu z domu do zahrady. V dnešní zahradní architektuře je cítit návrat k přírodě a přirozenosti.

Pergola a další alternativy venkovního sezení jsou vždy způsob, jak dostat do zahrady život. Architekt Leffler proto rád vybírá taková místa, z nichž je pěkný výhled na dům a která komunikují s terasou, ovšem ne prvoplánově.

"Postavíme-li pergolu přímo k domu, je důležité, aby její materiál s objektem ladil. A také nezapomínejme, že stín, který je v letních měsících žádoucí, nám v zimě může ubírat světlo," radí architekt.

reklama

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

Máte již předplatné nebo registraci? Přihlaste se.
Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.