Odemykání Vltavy započne v Českém Krumlově - Ilustrační foto.
Foto: Shutterstock
Vodácká sezona odstartovala, o následujícím víkendu proběhne odemykání Vltavy. Naplánovaná trasa je dlouhá 12 kilometrů a její splutí trvá průměrně tři hodiny. Hladiny všech toků jsou zatím v normálu, meteorologové však na některých místech očekávají vytrvalý déšť.

Kromě dlouhých jarních procházek, otevírání restauračních zahrádek a venkovních sportovních aktivit odstartoval příchod jara konečně i sezonu pro vodáky. V sobotu 9. dubna proběhne tradiční odemykání Vltavy na jejím dolním toku. Akce se bude konat již pošesté.

Vyrážet se bude z Českého Krumlova, cílovou stanicí je Zlatá Koruna. Symbolické odemčení a hromadný start se uskuteční v 11 hodin. Naplánovaná trasa je dlouhá 12 kilometrů a vodákům zabere v průměru tři hodiny. Po cestě budou moci využít nabídky občerstvení. "Na trase doporučuji zastávku U Milana, kde vždy hoří oheň a opékají se buřty," popisuje Tomáš Kala, předseda spolku iVltava, který akci pořádá.

reklama

Pokračování tohoto článku si mohou přečíst jen předplatitelé

Chcete číst bez omezení? Předplaťte si plný přístup.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.