Jelení šperky mají na Žižkově i svůj showroom.
Foto: Archiv Jelení šperky
Barbora Vogeltanzová přišla před deseti lety s nápadem vyrábět šperky s motivem lesní zvěře. Z výroby "na koleni v obýváku" je dnes ale dvoupatrová dílna se showroomem. Zákaznice si z Jeleních šperků vytvářejí celé sbírky.

Paroháč  většina mužů nechce být s tímto symbolem dvakrát spojována. Zato ženy jsou schopné pořídit si jich domů hned několik. Jejich posedlost si ale rozhodně nespojujte s nějakými nepřístojnostmi. Tihle jelínci pocházejí z pražské dílny, kde se rodí už deset let.

"Podařilo se nám vytvořit ozdobu, která se pro české ženy stala symbolem,“ vysvětluje Barbora Vogeltanzová, která v roce 2005 českou značku Jelení šperky založila.

Nápad na vytvoření klenotů s jelením motivem přitom vznikl jako dobrý marketingový tah. Šperky totiž původně Vogeltanzová vyráběla jako novoroční přání pro zákazníky své bývalé produkční agentury, která měla jelena v logu: "Přišlo nám jako skvělý nápad, že by lidé mohli nosit logo naší firmy jako šperk." Jenže z propagačního materiálu se velice rychle stala samostatná značka.

reklama

Pokračování tohoto článku si mohou přečíst jen předplatitelé

Chcete číst bez omezení? Předplaťte si plný přístup.

Máte již předplatné nebo registraci? Přihlaste se.
Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.