Samotná láska k parádní svatbě určitě nestačí. Výsledek závisí na výběru a souhře řady „maličkostí“.
Foto: ČTK
Nemusí to být jen mraky na obloze. Spouštěčem série "katastrof" se může stát zpoždění hostů či špatná sada na krájení dortu. Jak se takovým faux pas vyhnout a svatební den si užít naplo? Tady je pět rad od "svatebních expertů", které zaručeně fungují.

Nešetřete na službách

Častou a mnohdy hlavní příčinou předsvatebního napětí bývá pro snoubence příprava finančního rozpočtu tohoto zásadního dne jejich života. Prvotní chybou je, když si neřeknou priority a očekávání. Utrácejí hodně za oblečení, dekorace, jídlo a všechny další potřebné věci, ale v závěru šetří na službách.

Zatímco nevěstám obvykle nevadí zaplatit za šaty i desítky tisíc korun, ženichové plánují hostinu, za kterou by se nemusely stydět hollywoodské hvězdy. "Nezapomenutelnou přitom vaši svatbu udělají fotograf, kameraman a dobrý DJ. První dva promění vaše zážitky v krásné vzpomínky a ten třetí ovlivní atmosféru celého dne," doporučuje svatební agentka Jana Kubáčová, která se pořádání svateb věnuje více než deset let. Při hledání vhodného dodavatele se vyplatí oslovit více firem. "Kromě ceny by měl rozhodovat obsah služeb. Například jeden DJ vám nabídne celodenní produkci za pět tisíc korun, ale už se nedozvíte, že nevlastní světla, která efektně podtrhnou atmosféru celé svatby, a hraje z cédéček, takže pokud nemá něco v repertoáru, neumí si na místě poradit a skladbu si stáhnout do počítače," upozorňuje Kubáčová.

reklama

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

Máte již předplatné nebo registraci? Přihlaste se.
Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.