Černobyl je pro turisty stále přístupnější, dostanou se i tam, kam dříve nemohli - Ilustrační foto
Foto: Lukáš Ryzí
Od výbuchu jaderné elektrárny Černobyl uplynulo už třicet let. Dnes je oblast především lákadlem pro turisty, kterých ročně přicestuje okolo patnácti tisíc. Dostat se mohou i na několik desítek metrů od epicentra výbuchu.

Sto dvacet kilometrů od Kyjeva leží místo, které zná z učebnic dějepisu každý školák. Elektrárna Černobyl, kde se 26. dubna 1986 stala jedna z největších havárií v historii jaderné energetiky, je dnes už především lákadlem pro turisty. Ročně jich sem přijede okolo patnácti tisíc.

"I z Česka do oblasti vycestuje okolo čtyř až pěti set turistů za rok. Návštěvníků přitom elektrárna láká čím dál více, jelikož už se mohou dostat i do míst, která nebyla dříve přístupná," říká cestovatel Lukáš Ryzí, který výlety do Černobylu organizuje.

reklama

Pokračování tohoto článku si mohou přečíst jen předplatitelé

Chcete číst bez omezení? Předplaťte si plný přístup.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.