Zuzana Lednická, elegantní umělecká ředitelka českého grafického Studia Najbrt
Foto: HN - Libor Fojtík
Zuzana Lednická je umělecká ředitelka českého grafického Studia Najbrt. Co se týče módy, inklinuje spíš k jednodušším věcem. Navrhla dětskou kolekci oblečení, do outfitu svých dvou dětí ale prý moc nezasahuje.

Za knižní design získala řadu ocenění. Naposledy pracovala na publikaci o českém písmu Typo 9010, na kuchařce Bjukitchen nebo na životopisu Emila Zátopka. Vedle práce v grafickém Studiu Najbrt připravila v dubnu společně s Terezou Bruthansovou a Lucií Pavláskovou dětský festival Mini, který měla na starosti po vizuální stránce. "Je to takový ekvivalent DesignSupermarketu nebo Designbloku, ale soustředěný jenom na dětské, především české značky," vysvětluje Zuzana.

Pro děti už v minulosti navrhla kolekci oblečení a doplňků pod svou značkou mojemoje. Kvůli mnoha jiným zakázkám jí ale na rozvoj tohoto projektu nezbývá moc času, přesto by ho zase ráda oživila. "Baví mě občas opustit papír a zkusit něco nového," říká.

reklama

Pokračování tohoto článku si mohou přečíst jen předplatitelé

Chcete číst bez omezení? Předplaťte si plný přístup.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.