Projekt Omniveda se snaží dětem přiblížit vědu zábavným a hravým způsobem.
Foto: HN – Kristýna Zvelebilová
Projekt Omniveda se snaží dětem přiblížit vědu zábavným a hravým způsobem. Ukazuje jim, že k novým poznatkům mohou dojít samy a že učení nemusí být nuda. Lektoři jednotlivých kroužků nejčastěji pocházejí z řad vysokoškolských studentů.

Přiblížit dětem vědu pomocí nekomplikovaných pokusů a naučit je spolupráci v týmu či sebeprezentaci. To si klade za cíl původně český projekt Omniveda, který se rozšířil už také na Slovensko a do Polska. Dětem hravým způsobem ukazuje, že k novým poznatkům mohou dojít samy a že věda a učení nemusí být nuda.

Zoetrop a jiné experimenty

Model impaktního kráteru či lidské kosti, izolaci DNA z banánu a spoustu dalších pokusů si každé úterý zkouší děti z prvního stupně ZŠ Na Balabence v rámci kroužku Věda nás baví, který je součástí projektu Omniveda.

reklama

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

Máte již předplatné nebo registraci? Přihlaste se.
Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.