Studentské slavnosti majáles u nás mají bohatou tradici.
Foto: Archiv Pražský Majáles
Studentské slavnosti majáles mají bohatou tradici a konají se po celé České republice. V Praze se na přelomu dubna a května uskutečnily festivaly rovnou dva. Vzešli z nich tedy dva králové, kteří budou v tomto roce zastupovat zájmy studentů.

Majáles, jehož kořeny sahají až do dob Rakouska–Uherska, oslavuje lehce recesistickými počiny vysokoškolský život, studentskou komunitu a spolky. Studenti si v rámci této akce volí ze svých řad zástupce, který je po dobu jednoho roku bude reprezentovat. V hlavním městě mají krále rovnou dva – každý vzešel z jiného majálesu. Na přelomu dubna a května se totiž uskutečnily dvě rozsahem naprosto odlišné studentské slavnosti. Na letišti v Letňanech se konal dvanáctý ročník Pražského Majálesu a králem se stal Vít Kluger, v prostorách Univerzity Karlovy po čtvrté proběhl Studentský Majáles, ze kterého s korunkou na hlavě odcházel Jakub Pražák.

reklama

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

Máte již předplatné nebo registraci? Přihlaste se.
Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.