„Podle Francouzů je správná elegance nonšalantní,“ říká režisérka Andrea Sedláčková žijící hlavně v Paříži. Svěřila se nám, v čem Paříž ovlivnila její vztah k módě.
Foto: HN - Libor Fojtík
Andrea Sedláčková žije především v Paříži. Ta ovlivnila i její smysl pro módu. Nosí takové kousky, které nepodléhají žádným trendům. Když se v Česku účastní nějaké mimořádné akce, ráda si obleče šaty od Kláry Nademlýnské.

Andrea Sedláčková, režisérka a scenáristka, žije většinu roku v Paříži, kam v roce 1989 emigrovala. Má tam syna a dceru a do své rodné země jezdí převážně za prací. Má tak na svět dva pohledy, které se kříží.

Na Francouzích obdivuje jejich schopnost užívat si života. "Permanentně se snaží obklopovat krásou a dělat všechno hezčí, lepší ,vymyšlenější', rafinovanější a elegantnější. A nejenom v tom intelektuálním a vizuálním smyslu, ale i v chování. Myslím, že snaha zlepšovat se a dělat všechno pozitivněji je větší než v Česku," říká Sedláčková.

reklama

Pokračování tohoto článku si mohou přečíst jen předplatitelé

Chcete číst bez omezení? Předplaťte si plný přístup.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.