Jan Grund a Jiří Grund
Foto: HN – Matej Slávik
Přinášíme pátý díl seriálu o gastronomických podnicích, jež vlastní čeští milionáři. Jiří Grund, zakladatel firmy s koupelnovými předložkami, nejprve vybudoval golfové hřiště. Dnes v Mladých Bucích stojí čtyřhvězdičkový hotel s restaurací, která kombinuje moderní českou gastronomii s italskými jídly.

Vlnící se střecha hotelu Grund v Mladých Bucích přirozeně navazuje na okolní kopce. Za bílou budovou s dřevěným obložením vykukuje sjezdovka, z místní restaurace je výhled na golfové hřiště, které odtud pokračuje až k Hrádečku prezidenta Václava Havla. Na severovýchodě panoramatu dominuje Sněžka.

K tomu, aby v krkonošském podhůří vznikl velký golfový resort s hotelem a restaurací, stačila jedna narozeninová oslava. Podnikatel Jiří Grund na ní od svých synů dostal golfové hole. Zakladatel rodinné firmy na výrobu koupelnových předložek ale neměl čas ani náladu dojíždět na hřiště několik hodin. Když už chtěli synové hole opět prodat, Grund se rozhodl vybudovat si golfové hřiště za domem, přímo v dvoutisícové vesnici Mladé Buky u Trutnova.

reklama

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

Máte již předplatné nebo registraci? Přihlaste se.
Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.