V Čechách se poprvé disciplína downtown objevila přibližně před deseti lety.
Foto: Archiv Downtown tour
Downtown vznikl jako odnož downhillu, cyklistické disciplíny v terénním sjezdu. V Čechách se poprvé objevil přibližně před deseti lety, od té doby jeho popularita stoupá. V čele probíhajícího závodu Czech Downtown Tour 2016 je mladý biker Jakub Říha.

Obrubníky, přístřešky, schody a speciálně vytvořené překážky – to je prostředí, kde se jezdí downtown, divoká jízda městem a závod o čas. Bikeři tentokrát projíždějí čtyřmi českými městy. Z jednotlivých klání Czech Downtown Tour vzejde vítěz, který si odnese zaslouženou odměnu.

K dosavadní trojici tratí v Ústí nad Labem, Rakovníku a Karlových Varech nově přibylo také lázeňské město Jáchymov, kde závodní šňůra 11. dubna odstartovala. "Díky úspěchu minulého ročníku jsme se rozhodli tour rozšířit. Jáchymov zná téměř každý běžný cyklista a pro downtown má město rovněž skvělý profil," vysvětluje novinku v programu Martin Soukup, jeden z organizátorů akce.

reklama

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

Máte již předplatné nebo registraci? Přihlaste se.
Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.