Pohled na hlavní obytný prostor atria.
Foto: Filip Šlapal
Docela obyčejný řadový dům dostal po přestavbě klidný a čistý výraz, jaký známe především z japonských staveb. Architekti mu dodali energii a vytvořili jedinečný prostorový koncept. Jako by vytvořili stroj na bydlení, kde do sebe všechno dokonale zapadá.

Být, či nebýt? Bourat, či nebourat? Toť zásadní otázka, kterou si většina stavebníků klade před rodinnými domy ze 70. a 80. let minulého století. Je lepší objekt úplně strhnout a stavět znovu, od nuly, nebo se pokusit jej rekonstruovat, přestavět a oživit? První možnost je svého druhu zkratka, nabízející rychlejší, ale nevratné řešení, druhá zase znamená cestu oklikou, složitější, nicméně prokazující respekt k dílu nedávné minulosti.

První signální

Málokdy se mi stane, že jen uvidím fotografie, už zvedám telefon, abych se domluvil s architekty na co nejrychlejší návštěvě dotyčného domu. Tohle byl právě ten příklad. Nerad bych, aby mě někdo předešel. Psát o novostavbě je privilegium.

reklama

Pokračování tohoto článku si mohou přečíst jen předplatitelé

Chcete číst bez omezení? Předplaťte si plný přístup.

Máte již předplatné nebo registraci? Přihlaste se.
Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.