Restaurace Pavillon sídlí ve funkcionalistické budově Zemanovy kavárny.
Foto: HN – Tomáš Škoda
Přinášíme poslední díl seriálu o gastronomických podnicích, jež vlastní čeští milionáři. Investor Igor Fait je vyhlášeným milovníkem funkcionalismu a umění. Ve své brněnské restauraci Pavillon kombinuje obojí s neobvyklou kuchyní Jana Kaplana. Návštěvníci tam mohou dostat třeba jelena s chobotnicí a obdivovat při tom díla Krištofa Kintery.

Jestli se brněnský miliardář Igor Fait s některou ze svých investic nerad chlubí, je to určitě ta gastronomická. S novináři se ochotně baví o aktivitách své investiční skupiny Jet Investment, zálibě ve funkcionalistické architektuře i o vlastní galerii současného umění Fait Gallery.

Když ho ale požádáte o rozhovor na téma jeho restaurace Pavillon, odmítne s tím, že nechce, aby se o něm psalo jako o restauratérovi. I přesto ale brněnský investor v oboru podniká už sedmým rokem a nic nenasvědčuje tomu, že by s tím měl skončit.

reklama

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

Máte již předplatné nebo registraci? Přihlaste se.
Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.