Světoznámá operní pěvkyně Dagmar Pecková
Foto: ČTK
Světoznámá operní pěvkyně by jako povinnou školní četbu doporučila knihu o pozitivním myšlení. Toho totiž nikdy není dost.

Jaké knihy teď máte na nočním stolku?

Franz-Olivier Giesbert − Himmlerova kuchařka. Nejedná se o knihu s recepty, ale o příběh velmi staré dámy, která zažila snad všechna šílenství 20. století. Absurdita osudu a její kuchařské umění ji zavedly i do společnosti říšského vůdce Heinricha Himmlera. Vařila i pro Hitlera. Je to hořce ironická kniha o neobyčejné a okolí pohoršující stařeně, jejímž krédem je: "Pokud jsou dějiny peklem, pak je život rájem."

Máte nějakého zvláště oblíbeného spisovatele?

Nejmenovala bych spisovatele, ale spíš knihy. Třeba Zázrak pozitivního myšlení od Roberta Anthonyho, to by měla být povinná školní četba. A pokud bych měla jmenovat přece jen spisovatele, pak Ernesta Hemingwaye.

reklama

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

Máte již předplatné nebo registraci? Přihlaste se.
Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.