Britský architekt James Corner na konferenci reSITE.
Foto: HN – Matej Slávik
Na pátém ročníku pražského reSITE vystoupí celkem 49 odborníků z 20 zemí světa. Hlavním tématem dvoudenní akce konané ve Foru Karlín je rozvoj měst v době masové migrace obyvatel. Se svými prezentacemi se návštěvníkům představí slavní architekti Martin Rein-Cano, Mimi Hoang nebo socioložka Saskia Sassen.

V Praze ve čtvrtek startuje jedna z nejvýznamnějších konferencí o architektuře a urbanismu na světě reSITE. Na dvoudenní akci, letos věnované tématu migrace, vystoupí 49 expertů z 20 zemí. Společně budou probírat řešení, jak se mohou města v dnešní době vyrovnat s přílivem obyvatel.

Diskutovat se bude hlavně o transformaci měst kvůli masivnímu nárůstu občanů, dopravě nebo dostupném bydlení. Nápady, které jinde slavily úspěch, pak mohou posloužit jako inspirace pro Prahu i pro další česká města.

reklama

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

Máte již předplatné nebo registraci? Přihlaste se.
Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.