Britský architekt James Corner na konferenci reSITE.
Foto: HN - Matej Slávik
Na pátém ročníku pražského reSITE vystoupí celkem 49 odborníků z 20 zemí světa. Hlavním tématem dvoudenní akce konané ve Foru Karlín je rozvoj měst v době masové migrace obyvatel. Se svými prezentacemi se návštěvníkům představí slavní architekti Martin Rein-Cano, Mimi Hoang nebo socioložka Saskia Sassen.

V Praze ve čtvrtek startuje jedna z nejvýznamnějších konferencí o architektuře a urbanismu na světě reSITE. Na dvoudenní akci, letos věnované tématu migrace, vystoupí 49 expertů z 20 zemí. Společně budou probírat řešení, jak se mohou města v dnešní době vyrovnat s přílivem obyvatel.

Diskutovat se bude hlavně o transformaci měst kvůli masivnímu nárůstu občanů, dopravě nebo dostupném bydlení. Nápady, které jinde slavily úspěch, pak mohou posloužit jako inspirace pro Prahu i pro další česká města.

reklama

Pokračování tohoto článku si mohou přečíst jen předplatitelé

Chcete číst bez omezení? Předplaťte si plný přístup.

Máte již předplatné nebo registraci? Přihlaste se.
Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.