Část tunelu Blanka se změní v horolezeckou stěnu.
Foto: Martin Petřík, Matěj Šebek
Městská část Praha 6 uspořádala ideovou soutěž o podobě výdechu tunelu Blanka ve Střešovicích. Mezi projekty, jako byly obří bublifuk či rozhledna, nakonec zvítězil sportovně-rekreační areál. Masivní tubus se tak pravděpodobně stane horolezeckou stěnou.

Tunelový komplex Blanka, jehož stavba trvala bezmála osm let, v budoucnu čeká další inovace. Větrací výdech mezi ulicemi Nad Octárnou a U Laboratoře, devět metrů široký a dvacet čtyři metrů vysoký, standardně odvádí z tunelu zplodiny. V budoucnu bude také sloužit lidem a promění se v atrakci.

Střešovický výdech v podobě objemného tubusu vybízí svou lokací i konstrukcí k širšímu využití. Městská část Praha 6 se proto rozhodla uspořádat ideovou soutěž, jejíž výsledky nastínily, jakým způsobem by mohla stavba smysluplně sloužit aktivitám veřejnosti.

reklama

Pokračování tohoto článku si mohou přečíst jen předplatitelé

Chcete číst bez omezení? Předplaťte si plný přístup.

Máte již předplatné nebo registraci? Přihlaste se.
Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.