Dovolená u moře
Foto: Shutterstock
Pokud v létě vyrazíte do Egypta, připravte se na důkladný dohled policejních hlídek. Ani v Tunisku se doprovodu ostrahy nevyhnete. Nástrahy ale čekají i na dovolené ve Španělsku nebo Itálii.

Egypt oslovil mezinárodně uznávanou firmu Control Risks, která mu vytvořila nová bezpečnostní opatření pro maximální ochranu turistů. Ozbrojená policie hlídá vjezdy na letiště i výjezdy z něj, detektorem výbušnin kontroluje podvozky všech vozidel mířících na letiště. Místní úřady zmnohonásobily množství bezpečnostních kamer v letoviscích Hurghada a Šarm aš-Šajch.

Zvýšená kontrola platí i při vstupu do hotelů. Policejní jednotky střeží nejen hotely, ale dělají namátkové kontroly i na plážích. "Podle našich informací egyptská vláda nakoupila stovky skenovacích rámů a v resortech navýšila také počet členů bezpečnostních složek a psů vycvičených na hledání výbušnin," popisuje zavádění bezpečnostních opatření Ondřej Rušikvas z ERV Evropské pojišťovny.

reklama

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

Máte již předplatné nebo registraci? Přihlaste se.
Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.