V dílně ZEW vznikají dřevěné brýlové obroučky přímo na míru.
Foto: Archiv ZEW
Antonín Smělý a Matěj Prokop se po práci přesouvají do areálu bývalého výzkumného ústavu elektrotechniky. Právě zde se totiž nachází jejich dílna na výrobu dřevěných brýlových obrouček. Ve světě dnes nejsou dioptrické dřevěné brýle neobvyklé, v Česku je ZEW jedinou značkou svého druhu.

Když Antonín Smělý a Matěj Prokop skončí v práci, přesouvají se do své dílny, kde vyrábějí dřevěné brýle na míru. Dřevo se podle nich dokáže lépe přizpůsobit tvaru lidského obličeje, navíc je velmi lehké. Jeden kus brýlových obrub vzniká přibližně tři týdny. Původně strojař a marketingový expert se dřevem nikdy předtím nepracovali, vše se naučili sami pomocí skript a metody pokus-omyl. Dodnes jsou jediní, kdo v Česku dřevěné dioptrické brýle na takové úrovni vyrábí.

reklama

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

Máte již předplatné nebo registraci? Přihlaste se.
Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.