Mezi úspěšné projekty využívající zelené energie patří i pasivní roubenka v Lužických horách.
Foto: Tino Kratochvil
Zákon podporující obnovitelné zdroje v ČR platí už deset let. Ty nejlepší projekty šetrné energetiky získají cenu Obnovitelné desetiletí. Rozvoj solární energetiky v Česku může ročně nabídnout práci asi dvěma tisícům lidí.

Obnovitelné zdroje energie, jako voda, vítr, slunce rostliny nebo třeba odpad, jsou podle jedněch nadějí moderní společnosti a podle druhých nesmyslnou investicí. V Česku přitom zelená elektřina slaví desáté výročí. Zákon na její podporu u nás totiž platí od roku 2006.

Od té doby, kdy zákon podporující obnovitelné zdroje v České republice vešel v platnost, vzniklo nespočet elektráren, továren i soukromých domů využívající přírodní energii. Přesně takové projekty se mohou letos zúčastnit soutěže Obnovitelné desetiletí.

reklama

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

Máte již předplatné nebo registraci? Přihlaste se.
Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.