Designéry Václava Mlynáře (vlevo) a Jakuba Pollága svedl dohromady Designblok 2011.
Foto: Kristina Hrabětová
Designéry Václava Mlynáře a Jakuba Pollága svedl dohromady Designblok 2011. Narychlo založili studio deForm a společně působí v Praze a Londýně. Kromě produktového designu navrhují i interiéry a velký potenciál vidí ve využití moderních technologií.

Že pracovat se dá odkudkoli, moc dobře vědí Václav Mlynář a Jakub Pollág. Ačkoli je pro jejich studio deForm výchozí pozicí Česko – ať už kvůli spolupracovníkům nebo síti kvalitních výrobců, jsou oba sedmadvacetiletí designéři a absolventi pražské Vysoké školy uměleckoprůmyslové a londýnské Royal College of Art neustále na cestách. Svůj druhý ateliér provozují právě v britské metropoli a do budoucna plánují svá působiště dále rozšiřovat.

V jejich případě to není nic nereálného, což dokazuje řada ocenění, která toto duo získalo. Je mezi nimi například Národní cena za studentský design z roku 2013 nebo ocenění za nejlépe prezentované studio na Designbloku.

reklama

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

Máte již předplatné nebo registraci? Přihlaste se.
Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.