Červených houpaček je v českých městech celkem třicet.
Foto: Archiv Piána na ulici
Iniciativa Kulturní jádra rozmístila během září třicet houpaček po celé republice. Navazuje tím na úspěšná piana v ulicích, šachové stolky a jukeboxy na poezii. Projekt je tentokrát zaměřený na menší regiony.

Poté, co se v městských ulicích objevila piana, šachové stolky a jukeboxy na poezii, přicházejí houpačky. Že houpání patří především na dětská hřiště? V iniciativě Kulturní jádra si to nemyslí a pod heslem Rozhoupej své město jich po parcích a pěších zónách rozmístili v českých městech celkem třicet. Systematicky tak pokračují v podpoře aktivních lidí.

Kolemjdoucí se mohou jen tak zhoupnout například v Opavě, Zlíně nebo Českých Budějovicích. "Momentálně je v každém městě jedna houpačka. Třeba v Praze se ale nezhoupnete, chtěli jsme se tentokrát zaměřit spíš na menší regiony. Pár lidí z hlavního města už se ale také ozvalo, takže uvidíme, jestli ještě nějaké nepřibudou," říká kulturní manažerka a ředitelka spolku Piána na ulici Michaela Hečková.

reklama

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

Máte již předplatné nebo registraci? Přihlaste se.
Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.