Světoznámý urbanista Jan Gehl vystoupí v Praze.
Foto: Archiv IPR
Jeden z nejvýznamnějších urbanistů současnosti vystoupí v Praze v pondělí 17. října. V Betlémské kapli promluví o tom, jak podoba veřejného prostoru souvisí s chováním a životem lidí v městech. Jan Gehl se proslavil uzavřením kodaňské ulice Stroget a jejím přetvořením v rozsáhlou pěší zónu.

Iniciativy institucí a obyvatel měst dokazují, že lidé se zajímají o podobu veřejného prostoru a chtějí o něm diskutovat. V pondělí 17. října v 18 hodin v pražské Betlémské kapli proto vystoupí dánský architekt a jeden z nejvýznamnějších urbanistů současnosti Jan Gehl. V přednášce s názvem "Livable Cities for the 21st Century" (Obyvatelná města 21. století) nastíní svůj pohled na veřejný prostor hlavního města, jeho proměny a život v něm. Do Betlémské kaple ho pozvalo vedení hlavního města a Institutu plánování a rozvoje (IPR).

reklama

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

Máte již předplatné nebo registraci? Přihlaste se.
Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.