Nashville
Foto: Shutterstock
"Music City" Nashville je typické americké jižanské město. Připravují tu nejlepší kuřata, pijí Jacka Danielse, nosí široké klobouky. Muzikanty potkáte v barech, na ulicích, v klubech - místní Broadwayi se říká Honky Tonk Highway. Z Rymanova auditoria se dokonce vysílal nejdéle uváděný rozhlasový pořad na světě. Představovali se v něm country zpěváci.

Hele, Batman!" napadne vás možná v letadle při přistávacím manévru, tedy v případě, že vám pilot nabídne výhled na nashvillské mrakodrapové panorama. Batman se kvůli dvěma věžičkám po stranách přezdívá budově s oficiálním názvem AT&T Tower, která je nejvyšší nejen ve městě, ale i v celém Tennessee. A až přistanete, vězte, že jste v typickém jižanském státě.

Tady umí dělat kuřata nejlíp na světě, pijí Jacka Danielse, nosí široké klobouky a volí Trumpa. Mají životní filozofii "my way or the highway", tedy buďto mě akceptuješ, jaký jsem, nebo si jdi po svých. Pokud možno rychle. Není to nesympatické, zvlášť když jenom projíždíte. A první dva body (tedy kuřata a Tennessee whisky, která marně předstírá, že není bourbon) jsou vyloženě příjemné.

Nashville je město založené na Štědrý den roku 1779 a permanentní Vánoce tu mají milovníci hudby. V Nashvillu dostalo v roce 1941 jako první v USA licenci FM rádio, Elvis zde nahrál přes 200 písní a sídlí tu výrobce kytar Gibson. Ale abychom nepodlehli klišé, že jste na návštěvě v nějaké rezervaci obývané vyzpěvujícími a drnkajícími šílenci. Nashville dnes patří mezi americká města, v nichž se nejvíc daří startupovým firmám. A taky novému módnímu oboru zvanému "fine dining": působí tu nebo odsud pochází celá řada špičkových a známých šéfkuchařů.

reklama

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

Máte již předplatné nebo registraci? Přihlaste se.
Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.