Společenské kalhoty na míru jsou podle Pavla Koutného často pohodlnější než rifle, obzvlášť jsou-li ušité z lehkých materiálů.
Foto: HN - Tomáš Tesař
Pavel Koutný mladší řídí rodinnou oděvní firmu. Ta šije obleky na míru i uniformy pro Hradní stráž. Sám je v módě spíše konzervativní, růžovou košili na něm neuvidíte. Vlastní průměrně deset obleků, všechny ušité ve vlastní firmě.

První oblek si Pavel Koutný mladší, ředitel stejnojmenné rodinné oděvní firmy šijící mimo obleky na míru i uniformy třeba pro Hradní stráž, nechal ušít do tanečních. "Bylo to ještě za minulého režimu a oblek na mě se nedal sehnat, rostl jsem prostě pomalu," vzpomíná Koutný s tím, že zakázku tehdy svěřil dnes již zaniklému OP Prostějov.

Svůj vztah k módě popisuje jako konzervativní, na výstřelky typu růžových sak či košil si prý nepotrpí. V jeho šatníku převládá tmavě modrá barva. V létě chodí v pískové nebo světle šedé. "Mám rád spíš pasující módu, která člověku sedne a je v ní smysl pro detail − manžetové knoflíčky, barevné obšití límce nebo vyšité monogramy," podotýká Koutný, kterému vloni předal jeho otec vedení společnosti, a dodává: "Nemusím vyčnívat z davu, nejsem extravagantní."

reklama

Pokračování tohoto článku si mohou přečíst jen předplatitelé

Chcete číst bez omezení? Předplaťte si plný přístup.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.