Renáta Fučíková, ilustrátorka a vypravěčka
Foto: archiv Renáty Fučíkové
Dvanáct Shakespearových her v podání známé výtvarnice - to je krásná, lehce nezvyklá knížka, která je sice určena dětem, ale zaujme i dospělé. Ilustrátorka a v jedné osobě také vypravěčka totiž slavné příběhy doplnila nejen množstvím půvabných obrázků, ale i historickými exkurzy, v nichž vysvětluje renesanci, dějiny Anglie a Skotska, tehdejší způsob života, architekturu, módu i třeba válečnictví.

1. Je těžší kreslit Romea a Julii, anebo je náročnější ten příběh převyprávět?

Ilustrace jsou samozřejmě pro mě snazší. Ale možná právě proto, že jsem vzděláním "pouhá" ilustrátorka, může být moje vyprávění k dětem vstřícné: na dějiny se nedívám odborným pohledem, ale očima svého čtenáře. Pečlivě studuji spoustu odborné literatury a jakmile mě zaujme určitý detail nebo souvislost, okamžitě ho čtenáři předložím. Jednoduše řečeno: nechávám se fascinovat dějinami a tuto fascinaci předávám dál.

2. Který z těch příběhů vás nejvíc inspiruje, baví, prostě se vám nejlépe dělal?

Učarovala mi Bouře, protože se tolik vymyká. Jako by se v ní Shakespeare loučil s divadlem. Ústy čaroděje Prospera se v závěru vzdává všech kouzel, která z nezáživné reality vytvářejí oslňující sen.

reklama

Pokračování tohoto článku si mohou přečíst jen předplatitelé

Chcete číst bez omezení? Předplaťte si plný přístup.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.