Je to bláznivé víno pro klidné chvíle.
Foto: archiv
Portské není víno pro každý den. Ke krbu a stromečku se pro klidné chvíle ale nanejvýš hodí. Třeba růžové Pink Port od mladého vinaře Davida Guimaraense.

O věku pomlčme, a jakkoli může někomu následující citát připadat jako ne moc dobrá reklama, mně se stejně líbí. "Portské není pro velmi mladé, marnivé a aktivní. Nabízí komfort stáří a společnost vzdělance a filozofa." Nemůžu si pomoct, ale tenhle citát britského spisovatele a satirika Evelyna Waugha mi přijde trefný!

Také nepiju portské každý den. Ale ke krbu a ke stromečku, když odezní předvánoční šílenství a vy se vrátíte třeba z bruslení na rybníku, ho nanejvýš doporučuji. Třeba růžové Pink Port od mladého vinaře Davida Guimaraense. Objevila jsem ho minulý týden v Marks & Spencer a je skvělé. Pochází z údolí Douro.

reklama

Pokračování tohoto článku si mohou přečíst jen předplatitelé

Chcete číst bez omezení? Předplaťte si plný přístup.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.