Slovenský kreslíř Miloš Gašparec: autoportrét
Foto: Miloš Gašparec
Českou a slovenskou politiku spojuje to, že v nich není nouze o zábavu. "A doplňujeme se pěkně v tom, jak si předáváme štafetu, kdo se bude zrovna víc stydět za svého prezidenta," říká slovenský kreslíř Miloš Gašparec. Poobědvali jsme s ním v centru Bratislavy.

Sedíme v restauraci Primi v centru Bratislavy, nedaleko Michalské brány. Není to klasická turistická past, jaké se dají najít o 200 kroků níže kolem náměstí Svobody. Na to umí v Primi příliš dobrou pizzu a steaky. Ale i tak se tu ceny začínají blížit loupežnému přepadení. Byť jsme přišli dobrovolně.

Nebudu předstírat, že tohle je "páteční oběd" jako obvykle. Známe se s Milošem Gašparcem už déle než 15 let, ještě z doby, kdy krátce bydlel a pracoval jako architekt v Praze. Deset let jsme pak spolu dělali komiks Hana a Hana, který části čtenářů připadal nekonečně vtipný a druhé části nekonečně stupidní, a jediná nejistota panovala ohledně toho, v jakém poměru tyto části jsou.

reklama

Pokračování tohoto článku si mohou přečíst jen předplatitelé

Chcete číst bez omezení? Předplaťte si plný přístup.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.