Nemravné myšlenky
Foto: Dita Pepe
Oslovili jsme 10 známých spisovatelů a požádali je, aby pro naše čtenáře napsali vánoční povídku. Vzniklo 10 literárních miniatur, jež doprovázejí fotografie Dity Pepe. Přední česká fotografka se nechala texty inspirovat a vytvořila cyklus snímků jen pro tuto příležitost. Věříme, že vás tento výjimečný dárek potěší.

Bezpečnostní rám ve dveřích vydal nepříjemný hlasitý zvuk.

Tomáš se zarazil a překvapeně se rozhlédl. Musel to být nějaký omyl.

V bílé papírové tašce s logem obchodu měl vánoční dárek pro svou ženu. Krajkovou soupravu, která nebyla zrovna levná. Což dobře věděl, protože ji před pár minutami zaplatil kartou u pokladny.

Takže je to omyl, uklidnil sám sebe ještě jednou.

A chtěl vyrazit směrem k eskalátorům a pak ven, pryč z obchodního centra. Neměl nakupování rád a chtěl už to mít celé za sebou.

"Moment!" uslyšel za sebou.

Zastavil se a ohlédl.

Hned za ním stál muž v ošuntělém nepadnoucím obleku. Takovém, jaké v obchodním centru nosí bezpečnostní služba. Tomáš nakrčil nos, protože si byl jistý, že oblek z levného textilu čpí potem a cigaretovým kouřem.

"Ano?" řekl.

"Můžete jít prosím se mnou?"

Tomáše se to dotklo. Copak je nějaký zloděj?

"To nebude třeba. Mám jen tuhle soupravu a před chvílí jsem ji zaplatil. Můžu vám ukázat paragon. A pokladní si mě jistě bude pamatovat," řekl ostře a nesmlouvavě.

"Můžete jít prosím se mnou?" zopakoval muž.

reklama

Pokračování tohoto článku si mohou přečíst jen předplatitelé

Chcete číst bez omezení? Předplaťte si plný přístup.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.