Vánoce medvídka Pú
Foto: Dita Pepe
Oslovili jsme 10 známých spisovatelů a požádali je, aby pro naše čtenáře napsali vánoční povídku. Vzniklo 10 literárních miniatur, jež doprovázejí fotografie Dity Pepe. Přední česká fotografka se nechala texty inspirovat a vytvořila cyklus snímků jen pro tuto příležitost. Věříme, že vás tento výjimečný dárek potěší. Přejeme krásné Vánoce!

Byl to moc hezký vánoční večer v dětské knihovničce. Jedna knížka vedle druhé, všude klid a z kuchyně doléhala vůně vanilkových rohlíčků. Pohodu měli i v knížce o medvídkovi Pú. Netrvala dlouho, ozvalo se bušení na dveře.

Do té chvíle tu vládla milá vánoční družnost. Medvídek Pú všechny pozval a měl radost ze všech dárečků, které mu přinesli. Od Králíčka dostal med, Kryštůfek Robin taky přišel se sklenicí, a dokonce i Sova se dostavila s medem, nalila ho do kalamáře. Jen oslík Ijáček přišel s prázdnou a smutně uvažoval o tom, jak ošklivě se na něho všichni dívají a přitom nikoho nenapadlo, že by také on měl dostat nějaký ten dáreček, když jsou Vánoce. Takže byl vlastně rád, když se ozvalo to zaklepání, spíš zabušení.

reklama

Pokračování tohoto článku si mohou přečíst jen předplatitelé

Chcete číst bez omezení? Předplaťte si plný přístup.