Můj poměr k Vánocům
Foto: Dita Pepe
Oslovili jsme 10 známých spisovatelů a požádali je, aby pro naše čtenáře napsali vánoční povídku. Vzniklo 10 literárních miniatur, jež doprovázejí fotografie Dity Pepe. Přední česká fotografka se nechala texty inspirovat a vytvořila cyklus snímků jen pro tuto příležitost. Věříme, že vás tento výjimečný dárek potěší. Přejeme krásné Vánoce!

Můj poměr k Vánocům prošel třemi fázemi. Napřed jsem si nedovedl spojit Ježíška, co mi nechával pod stromkem umělohmotné tanky na dálkové ovládání, šály a jiné věci, s tím zkrvaveným chlapem svíjejícím se na kříži, kterého jsem vídal hned poté, když mě babička dovlekla na Půlnoční. Připadalo mi to celé být nějak podezřelé, ne­-li ujeté. Záhy mi došlo, že o nějakou symboliku nejde − lidi si potřebují odpočinout, najíst se a napít, poklábosit u televize, vyspat se.

reklama

Pokračování tohoto článku si mohou přečíst jen předplatitelé

Chcete číst bez omezení? Předplaťte si plný přístup.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.