Tomáš Princ
Foto: Tomáš Princ
Fotograf Tomáš Princ se rád prochází po městě, rád fotí lidi a rád s nimi mluví. Jeho osobitá fotoreportáž, kterou zveřejňuje od roku 2013 pravidelně na blogu Humans of Prague, trvá už několik let a čítá na stovky lidských příběhů. Pro ego! vybral krátká setkání, která ho oslovila v minulém roce. Je to zajímavá zpráva. O nás.

Nápad portrétovat lidi na ulici nevznikl v Česku, ale v New Yorku. Tomáš Princ se prací amerických kolegů nechal inspirovat, z projektu Humans of New York přejal kromě názvu i formát založený na portrétní fotografii a doplněný o úryvek rozhovoru, který s oslovenými na ulici vede.

"Když o tom dnes přemýšlím, k myšlence zachycovat právě tímto způsobem lidi jsem se dostal nejen díky americkému blogu, ale především skrz své studium antropologie. A na blogu jsem začal pracovat − a především dodnes nepřestal − proto, že se při jeho tvorbě snoubí věci, které dělám sám moc rád. Rád se procházím městem, rád fotím lidi a mluvím s nimi. Kromě životních osudů a příběhů mě hodně zajímá i to, jakým způsobem lidé přemýšlejí a jaké významy své vlastní prožité zkušenosti připisují," říká fotograf.

Po celou dobu se drží stejného konceptu, ten se nemění, ale jak sám říká, nejvíc se asi za tu dobu proměnila jeho vlastní schopnost komunikace. "Myslím, že první rok práce na Humans of Prague jsem se v podstatě učil překonávat vnitřní ostych, být v klidu a pokládat otázky, které budou lidem, v rámci kontextu letmého setkání na ulici, dávat smysl."

reklama

Pokračování tohoto článku si mohou přečíst jen předplatitelé

Chcete číst bez omezení? Předplaťte si plný přístup.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.