Jiří Zavadil, jednatel společnosti Vitra Koncept
Foto: HN - Michaela Danelová
S Toyotou Land Cruiser z roku 1972, v níž se vozila i slavná lvice Elsa, projezdil celou Austrálii. Nyní se těší na svůj retro sen.

Úplně první auto jsem dostal od rodičů ve čtyřech letech. Bylo celé ze dřeva. Pak dostal své první auto můj táta od svého táty, byl to Fiat 850. Dědeček tehdy v roce 1969 pracoval v Rakousku, a tak koupil fiátky hned dva. Sobě a mému tátovi. Dodnes vidím ta kulatá přední světla, měl jsem je v úrovni očí.

Vlastní vůz jsem si pořídil v roce 1995 během studií v Austrálii. Byl to Ford Falcon z roku 1979. Měl dvě řady lavic, které se daly sklopit, pohodlně se v něm vyspalo pět lidí. V autě sice skřípalo, teklo do něj, mělo stejnou spotřebu oleje jako benzinu, o klimatizaci nemohla být ani řeč, ale byl to automobil s duší.

reklama

Pokračování tohoto článku si mohou přečíst jen předplatitelé

Chcete číst bez omezení? Předplaťte si plný přístup.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.