Komiks Jana Nováka a Jaromíra 99 vrcholí polibkem Dany a Emila Zátopkových uprostřed olympijského stadionu. - Ilustrační foto
Foto: Nakladatelství Paseka
Rektor UK Tomáš Zima, herečka Ester Geislerová nebo ředitel Burzy cenných papírů Praha Petr Koblic. Ti všichni čtou a sledují komiksy. Ať už původní české, které zažívají restart, nebo zahraniční superhrdinovské. Zeptali jsme se pěti českých osobností na oblíbené komiksy a jejich filmová zpracování.

Původní český komiks zažívá v posledních patnácti letech obrodu, současně jsou ale populární superhrdinské komiksy ze zahraničí, ať už papírové nebo digitální, a jejich filmová zpracování. Známým českým osobnostem jsme položili tři otázky:

1. Který komiks je váš nejoblíbenější a proč právě ten?

2. Který komiks jste četl naposledy a kdy?

3. Které filmové zpracování komiksu se vám líbilo a čím vás zaujalo?

Tomáš Zima, rektor UK

Tomáš Zima1. Moje nejoblíbenější jsou Foglarovy Rychlé šípy, zejména ty ilustrované Janem Fischerem, protože si je pamatuji z dětství a myslím si, že zásady, jimiž se Mirek Dušín, Jarka Metelka, Jindra Hojer, Červenáček a Rychlonožka řídili, jsou aktuální i dnes. Jen se mi zdá, že se jimi řídí čím dál méně lidí.

reklama

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

Máte již předplatné nebo registraci? Přihlaste se.
Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.