Teatrolog a kritik Vladimír Just
Foto: archiv
I když má teď jako předseda poroty 30. ročníku audiovizuálních cen Trilobit hodně práce, Vladimír Just knihy nezanedbává. Je totiž četbou posedlý.

Co právě čtete?

Vrátil jsem se zrovna z běžek a z míst, kde před pár dny bylo minus 34° C a na nočním stolku na mě zcela stylově čekal román Martina Sichingera Poslední šumavská pastvina. Už jsem zhltl jeho Smrt krále Šumavy, romány Duchové Šumavy a Meyerovo sklo a považuju ho za Klostermanna 21. století. Vrací mi mé vlastní zážitky z prochozených míst, takže s ním vlastně putuju po Šumavě podruhé.

Máte ještě nějakého oblíbeného autora?

Mám jich víc. Namátkou: nepřestávají mě fascinovat Josef Váchal (Šumava, Krvavý román), Josef Čapek (Kulhavý poutník) a Thomas Mann či Goethe (nejen jeho Faust, což je ovšem četba na celý život, podobně jako Bible). A vracím se znovu k románům Umberta Eca (nejen ke Jménu růže). 

reklama

Pokračování tohoto článku si mohou přečíst jen předplatitelé

Chcete číst bez omezení? Předplaťte si plný přístup.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.