Domácí kuřecí šunka s celerovým salátem
Foto: Archiv Zátiší Group
Odstartovat nový rok plnou pusou odvážných předsevzetí je už náš národní sport. Úprava váhy bývá jedním z nejčastějších kroků ke zdravějším zítřkům. Pojďme tedy začít s domácí šunkou.

Pochoutka a ozdoba sváteční tabule, spolehlivý pomocník při redukční dietě, základ dětské svačiny i domácí party. Plátek šunky je mnohem univerzálnější, než se na první pohled může zdát. A podle zvoleného typu i jeden z pilířů racionální stravy. Chutná, zasytí, má vysoký obsah bílkovin a zároveň málo tuku. Tělo tak má i v rámci hubnoucího režimu z čeho stavět, svaly zůstávají, přitom nadbytečné tukové polštářky mizí. Šunka je jednoduše skvělá věc, ovšem musí být skvělá.

Vraz do toho…

Jednou z možností, jak si vybrat to nejlepší, je pečlivě prozkoumat složení. Že o kvalitě rozhoduje množství čisté svalové bílkoviny, tedy maximální množství masa, je známá věc. Dalším důležitým ukazatelem je podíl soli, tuku a přidaných látek − od konzervantů přes barviva po plnidla… Často čert aby se v tom vyznal. Navíc je otázka, zda skutečně platí, že co je psáno, to je dáno. Kdo chce mít jistotu, měl by zamířit k dobrému řezníkovi. Anebo si šunku vyrobit sám, což není nikterak složité, naopak.

reklama

Pokračování tohoto článku si mohou přečíst jen předplatitelé

Chcete číst bez omezení? Předplaťte si plný přístup.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.