Zatím ještě U Fílů
Foto: gourmetguru

U Fílů vs. U Sádlů

"Smutně a s hořkostí oznamujeme, že po dlouhých 19 letech ukončujeme provoz Café U Fílů, pro neprodloužení nájemní smlouvy. Děkujeme všem našim hostům za dlouholetou přízeň. A přejeme hodně štěstí, zdraví a úspěchů v novém roce 2017," přečetl si Gourmetguru pár dní před koncem roku na okně Café U Fílů v Klimentské ulici, která zde ústí do Revoluční. Sám do tohoto podniku občas skočil na pivo a jeho majitel Zdeněk Fíl se choval k hostům vždy velmi uctivě. Vážil si jich. O to větší pocit nostalgie Gourmetgurua zaplavil. Později se dozvěděl, že do těchto prostor expanduje sousední hostinec U Sádlů. Není divu, když stejné příjmení má i vlastník tohoto rohového domu. Přestože si Gourmetguru nepotrpí na hospodské interiéry vyzdobené středověkým brněním a podobně (to je spíš atrakce pro turisty, které sem vozí autobusy), k Sádlům, do podzemí, někdy Gourmetguru zajde na pivo také. Co se nyní začne odehrávat nahoře? Že by také něco současného? Nechme se překvapit.

Baroko na talíři

Na letošní Grand Restaurant Festival, který vždy začátkem roku pořádá propagátor kvalitní gastronomie Pavel Maurer, se Gourmetguru těší. Má být totiž v duchu motta Baroko na talíři, tedy ve znamení hojnosti a velkorysosti, které tohle historické období přímo zbožňovalo. Konkrétně zvěřiny, telecího, kachního, račího i hlemýždího masa, čerstvých ryb, medu, sušeného ovoce a množství omáček − bešamelové, španělské, holandské… Do akce, která se koná od 15. ledna do 28. února, se zapojí 93 restaurací z celého Česka. Budou nabízet zvýhodněná degustační menu − podle počtu chodů za 250, 500 a 600 korun. Přímo barokní "obžerství" vás za tyhle peníze jistě nečeká, ale pro zpestření jídelníčku − proč ne?

reklama

Pokračování tohoto článku si mohou přečíst jen předplatitelé

Chcete číst bez omezení? Předplaťte si plný přístup.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.