Trump prezidentem
Foto: Miloš Čermák
Američtí satirici jsou z nového prezidenta nešťastní. Jak parodovat muže, který v realitě překonává nejdivočejší fantazie humoristů? Těžko. Jde ale do tuhého, Donald Trump se ujímá úřadu, a tak ani satira nemůže prostě hodit flintu do žita. Požádali jsme přední české autory - spisovatele, kreslíře i komiky -, aby si představili, co nás v příštích čtyřech letech s Trumpem všechno může potkat.

Donald Trump. Člověk, který se sám z nuly (on říká z nuly, ale ve skutečnosti dostal počáteční kapitál od svého otce − deset milionů dolarů) vypracoval tak vysoko, že výš už to nejde. Czechia a USA jsou si teď víc podobné. USA mají svého Babiše. Ale na rozdíl od Andreje Donald odmítl plat za to, že bude zastávat úřad prezidenta. Měl by mi být víc sympatický než Andrej? Ano, měl by. A je mi víc sympatický než Andrej? Ano, je. Věřím Donaldovi každé slovo. Podporuji ho ve všem, co chce udělat.

"Postavíme zeď, která se bude táhnout přes celé hranice!" Ano, prosím. Chci zeď! Teď hned! Zeď tak vysokou, že žádný Mexičan už neprojde. A je mi jedno, že statisticky valná většina nelegálních přistěhovalců z Mexika se do USA nedostane přes hranice po zemi, ale vzduchem. Koupí si letenku, přistanou na letišti, na záchodě spálí svůj pas a doklady a je to. Na to já kašlu! Chci tu zeď!

reklama

Pokračování tohoto článku si mohou přečíst jen předplatitelé

Chcete číst bez omezení? Předplaťte si plný přístup.