Ještěd
Foto: Shutterstock
Agent James Bond lyžuje ve Svatém Mořici nebo rakouském Söldenu a do Česka ho asi jen tak nenalákáme. Přesto se u nás najde několik míst, která by agentovi královského Veličenstva slušela.

Ještěd

Začněme na Ještědu, kde je kulisou pro lyžování jedna z nejpůsobivějších českých staveb 20. století − televizní vysílač a designový hotel Ještěd z roku 1974. Po letech úpadku nabral hotel nový dech, a dokonce se již několik pokojů přestavuje do původní podoby − v současné době jsou hotové dva retropokoje. Plusem je fantastický výhled, zvláště za jasného počasí, kdy je vidět až 100 kilometrů daleko, magický je zde také východ či západ slunce. Po noci strávené v 1012 metrech nadmořské výšky (hosté parkují až nahoře před hotelem) si můžete zalyžovat v místním komorním skiareálu (další sjezdovky vedou z Černého vrchu a ze Skalky). Celkem je zde devět kilometrů sjezdovek ve výšce 500−1000 metrů.

reklama

Pokračování tohoto článku si mohou přečíst jen předplatitelé

Chcete číst bez omezení? Předplaťte si plný přístup.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.