V luxusním skiareálu v rakouském Söldenu se lyžuje od září do května. Daniel Craig si ho mohl vyzkoušet v bondovce Spectre.
Foto: Shutterstock
Slavný agent 007, jak všichni dobře víme, umí úplně všechno. Pilotuje rychlé čluny i letadla, skáče s padákem i bez něj, a navíc střílí ze všeho, co mu přijde pod ruku. Takže je nad slunce jasné, že je také skvělým lyžařem.

Přestože James Bond svým lyžařským uměním spíše šetří a sjezdovky si nazuje tak jednou za deset let (respektive pět dílů), když už tak učiní, stojí to za to. Lyžařská střediska, která se v populárních bondovkách objeví, patří k tomu nejlepšímu, co můžete v evropských horách najít. Pojďme se podívat do několika z nich.

Poslední skvostná lyžovačka se odehrála v bondovce Spectre, která měla premiéru před dvěma lety, a bylo to vůbec poprvé, co se do lyžařského overalu navlékl mimořádně populární Bond v kůži Daniela Craiga, který musel kvůli této roli absolvovat řadu lyžařských lekcí. A pak již zamířil do rakouského Söldenu, jenž patří k nejlépe hodnoceným tyrolským lyžařským střediskům, a to především pro svou kombinaci ledovcového a vysokohorského areálu, díky níž se tu lyžuje od září do května.

reklama

Pokračování tohoto článku si mohou přečíst jen předplatitelé

Chcete číst bez omezení? Předplaťte si plný přístup.