První dámy USA: Melania Trumpová (vlevo) a Michelle Obamová
Foto: Reuters
Usměvavou Michelle Obamovou v Bílém domě vystřídala bývalá modelka Melania Trumpová. Úloha první dámy je z velké části reprezentativní, požádali jsme proto přední české módní návrháře a stylisty o hodnocení vkusu obou žen. "Michelle Obamová vnesla do oficiálního prostředí mladistvého ducha v oblékání," hodnotí návrhářka Klára Nademlýnská.

V pátek 20. ledna se do čela Spojených států amerických oficiálně postavil realitní magnát Donald Trump, po jehož boku září šestačtyřicetiletá exmodelka slovinského původu Melania Knaussová Trumpová. Prezidentova manželka pracuje ve světě módy a luxusního zboží – je návrhářkou šperků a hodinek.

Ve funkci první dámy Trumpová po osmi letech vystřídala právničku Michelle Obamovou, která v lednu oslavila třiapadesáté narozeniny. Mezi veřejností je Obamová oblíbená pro své vzdělávací i charitativní aktivity a neustálý úsměv. Nepřehlédnutelná vždy byla také díky zálibě v pestrobarevných modelech, v nichž reprezentovala Bílý dům na domácích i zahraničních návštěvách.

reklama

Pokračování tohoto článku si mohou přečíst jen předplatitelé

Chcete číst bez omezení? Předplaťte si plný přístup.