Pavel Kosatík, novinář, scenárista a spisovatel
Foto: ČTK
Pavel Kosatík má komiksy rád od dětství a také je tak dlouho píše, i když odvahu publikovat je sebral až později. Právě vyšel devátý díl jeho komiksové série o našich dějinách.

Vzpomínáte si na první komiks, který jste kdy četl?

Byla to spousta komiksů v časopisu Ohníček na konci 60. let: Malý Vinnetou, Robot Miki, Kid a Pid, Sek a Zula, a hlavně Rex Star, což byl do češtiny překlopený slavný americký kosmický Flash Gordon, na toho nejde zapomenout.

Měl jste tehdy oblíbenou komiksovou postavu?

Rychlé šípy nechávám bokem, Bible se taky dává před závorku, když se má mluvit o knihách. Pak zbývají Strážci, Modrá pětka, Svorní gambusíni a ostatní partovité typy. Prostě všichni, kdo se na prvním obrázku sejdou a na druhém zakládají klub.

reklama

Pokračování tohoto článku si mohou přečíst jen předplatitelé

Chcete číst bez omezení? Předplaťte si plný přístup.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.