Pivo sv. Norbert v Klášterním pivovaru Strahov
Foto: gourmetguru
V areálu strahovského kláštera se ukrývá malý pivovar. Gourmetguru sem občas zajde na chutné a hutné pivo pojmenované po zakladateli premonstrátského řádu svatém Norbertovi.

Na závěr nedělní podvečerní procházky po Hradčanech se Gourmetguru usadil v Klášterním pivovaru Strahov. Pivo Sv. Norbert, které tu čepují, patří mezi jeho oblíbené, ačkoli cena úplně milá není. Po předchozích dobrých zkušenostech zvolil Norberta tmavého, hutné a silnější pivo, které svoje jméno dostalo po zakladateli řádu premonstrátů. Jehož ostatky leží přímo v klášterním areálu, v nedaleké bazilice Nanebevzetí panny Marie. 

Pivovar provozuje Aleš Kocvera, kterému prostor pronajímá vlastník kláštera, Královská kanonie premonstrátů. Objekt slouží svému původnímu účelu od roku 2001. Tehdy ho společnost Lev CZ otevřela po rozsáhlé rekonstrukci, předtím sloužil téměř sto let jako hospodářské stavení.

Když sem Gourmetguru v únorovém podvečeru zavítal, byl pivovarský výčep zaplněn zhruba ze třetiny, z velké části cizinci. Skupina Rusů si pochutnávala na Pivovarském talíři, tedy hovězí šunce v pepři, šunce od kosti, uzeném boku a klobáse. Parta mladých Američanů usazená nedaleko pípy se zjevně rozhodla vyzkoušet všechny varianty sv. Norberta. Asijský pár si zase objednal obrovské pečené vepřové koleno a s chutí k němu upíjel jantarového Norberta.

reklama

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

Máte již předplatné nebo registraci? Přihlaste se.
Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.