Místopředseda vlády a předseda KDU-ČSL Pavel Bělobrádek
Foto: HN – Martin Svozílek
Pavel Bělobrádek čte pravidelně, rád a většinou u stolu, ale někdy má knihy stažené i v mobilu. Často se přitom vrací k poezii a Bibli.

Jaké knihy teď zrovna leží na vašem nočním stolku?

Na stolku žádnou nemám, čtu většinou u stolu, aby se nelámala vazba. Rozečteno mám několik knih: od vzpomínek na veterinární praxi profesora Svobody, bývalého děkana Fakulty veterinárního lékařství VFU Brno, po Bibli, kterou čtu dokola už mnoho let a mnohokrát týdně. Výhodou je, že je dostupná i on-line, takže občas ji čtu i v mobilu.

Máte nějakého zvláště oblíbeného spisovatele, k jehož knihám se průběžně vracíte?

Z básníků jsou to Václav Hrabě, Jan Skácel, Ivan Martin Jirous a František Gellner. K nim se vracím. Beletrie se těžko definuje. Snad Isaak Babel, Jules Verne, Josef Škvorecký, Artošt Lustig, Josef Topol a mnoho dalších.

reklama

Pokračování tohoto článku si mohou přečíst jen předplatitelé

Chcete číst bez omezení? Předplaťte si plný přístup.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.