Rektorka pražské VŠE Hana Machková
Foto: Vladimír Kiva Novotný
Rektorka pražské VŠE Hana Machková má čtení i psaní doslova v popisu práce. A když nepracuje? Zase čte. Teď zrovna detektivky.

Jaké knihy teď máte na nočním stolku?

Momentálně čtu oddechovou literaturu, hlavně detektivky. Nedávno jsem byla nemocná, brala jsem antibiotika a mohla jsem si po dlouhé době dopřát luxus čtení v posteli. Jako každý učitel vynikám rychločtením, takže jsem za týden zvládla tři napínavé knihy, celkem 1380 stran.

Máte nějakého zvláště oblíbeného spisovatele?

Asi to je Erich Maria Remarque. Jeho knihy mají hloubku, jsou sice smutné, ale díky nim si čtenář může uvědomit, jak rychle mohou dějinné události zvrátit zaběhnuté pořádky a každodenní jistoty. Ráda mám i knihy veselé, například od Jamese Herriota − jeho historky ze života zvěrolékaře (odjakživa máme doma psa), nebo Vejce a já od Betty MacDonaldové. Tu bych doporučila všem novomanželkám a mladým maminkám pro zvýšení sebevědomí.

reklama

Pokračování tohoto článku si mohou přečíst jen předplatitelé

Chcete číst bez omezení? Předplaťte si plný přístup.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.