Rostislav Jirkal, topmanažer firmy QED Group
Foto: Lukáš Bíba
"Sedět v Café de Paris, a ještě s panem prezidentem Havlem za zády, to jsme pražská kavárna jako vyšitá. Projde nám to?" Na to se s úsměvem ptá Rostislav Jirkal, topmanažer firmy QED Group.

Do nedaleké Mlýnské kavárny, z níž občas nad ránem vycházejí prezidentští kandidáti, by nejspíš nezašel, protože se tam kouří. Ale Café de Paris na pražské Kampě má pro Rostislava Jirkala, spoluzakladatele společnosti Servodata, z níž po 25 letech odcházel jako její prezident, speciální kouzlo. Jeho syn, dnes devítiletý, je na zdi podniku zvěčněný coby jeho nejmladší štamgast: na fotce spí růžové nemluvně v povijanu, zatímco zbytek rodiny decentně připíjí na jeho zdraví.

Ačkoliv Jirkal chodí do Café de Paris jen několikrát do roka, ve zdejší nabídce se výtečně orientuje. A když ji rozebírá s obsluhou, má autoritu. "Pro účely našeho setkání by bylo nejlepší, kdybych si dal zdejší vyhlášený entrecôte, ale na poledne je to trochu náročná volba," říká a číšník mu dává za pravdu. Nakonec si objedná foie gras a grilovaného halibuta s pečenou zeleninou − mimo jiné proto, že budou "hezky vypadat na fotkách".

To je opravdu velmi ohleduplné; já na spíš než na vizuální stránku věci hledím na vlastní chaotické stravovací návyky. Po pozdní snídani, jaká by dojala i dřevorubce, volím krémovou zeleninovou polévku z denní nabídky a makové lívanečky s borůvkami − obojí v naději, že tato kombinace bude působit poněkud éteričtěji.

reklama

Pokračování tohoto článku si mohou přečíst jen předplatitelé

Chcete číst bez omezení? Předplaťte si plný přístup.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.