Manažerka a členka představenstva ČEZ Michaela Chaloupková
Foto: Tomáš Tesař
Manažerka a členka představenstva ČEZ Michaela Chaloupková má už svou knihovnu přeplněnou, a tak přešla na elektronické knížky.

Co právě čtete?

Snažím se střídat literaturu faktu, abych se něco dozvěděla, a beletrii pro relax, české autory se zahraničními. Mám celkem široký záběr. A vzhledem k naší přeplněné knihovně jsem se uchýlila k elektronickým knížkám, i když mi chybí vůně papíru. Zrovna dočítám Orhana Pamuka a jeho Jmenuji se Červená, to je ten relax. Pak mě čeká Kovtunův "historický trojboj" Masarykův triumf, Republika v nebezpečném světě a Republika v obležení. Dozvědět se více o historii mi pomáhá lépe pochopit přítomnost.

Máte nějakého zvláště oblíbeného autora?

Mění se to s věkem. V mládí to byli třeba Charles Bukowski a Henry Miller, později Elia Kazan a jeho Tichá dohoda, ta ve mně silně zarezonovala. A pak ruská klasika od Dostojevského přes Tolstého po Puškina. Ale ke knížkám se nevracím, těším se na ty, které si ještě v budoucnu přečtu.

reklama

Pokračování tohoto článku si mohou přečíst jen předplatitelé

Chcete číst bez omezení? Předplaťte si plný přístup.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.