Má červené záblesky malin, aroma sušených borůvek a delikátní chuť třešňové šťávy, s krátkou jednoduchou dochutí.
Foto: archiv
Il Gufo není typické vinařství, ale velká farma v Toskánsku, která pěstování a výrobu vína nabízí jako zážitek hostům. Jejich víno Chianti "Il Gufo" 2015 je příjemné červené s aromatem sušených borůvek. Připomíná letní dovolenou.

Jsou vína, která když vám někdo nalije do skleničky, je to láska na první pohled. Nebo spíš na první přivonění či první ochutnání. Ale víno není jen o smyslech, ale i o lidech a příbězích. O těch někdy ještě víc. A pak už se člověk nesmí řídit jen svými chutěmi a preferencemi, ale má se vydat vstříc dobrodružství! Díky vínu jsem poznala spousty zajímavých lidí. Víno, to jsou i vzpomínky schované v lahvi. Máme-li chuť, můžeme si je nalít do skleničky a znovu vychutnat.

Nedávno jsem dostala lahev vína od jednoho dovozce. Obvykle takové dárky odmítám, protože píši nejradši o vínech, která jsem sama pro sebe objevila, a ne o těch, která − obrazně řečeno − objevila mě. Ale když jsem zjistila, že na webových stránkách tohoto dovozce je jen tohle víno, jedno červené a jedno bílé, vzbudilo to mou zvědavost. To se přece nemůže vyplatit! Za tím musí být nějaká vášeň!

reklama

Pokračování tohoto článku si mohou přečíst jen předplatitelé

Chcete číst bez omezení? Předplaťte si plný přístup.